Významní- Kapitola 4

10. ledna 2013 v 17:24 |  Významní
Významní
Kapitola 4
Pohled: Kain


Tady si člověk musí dělat všechno sám. Ta holka už se stoprocentně dozvěděla kdo je, protože mí ,,drazí přátelé,, se prozradily myšlenkami. Jsou oni vůbec normální? Věděly, že sledují čtenářků myšlenek a oni si klidně myslí na všechno co se jim zlíbí. Ta holka teď pro nás vystavuje nebezpečí. Dokud nevěděla kdo je, mohly jsme ji říct, že my jsme ti hodní. Ale to ńé, protože ti tupci to všechno pokazily.

Chodil jsem kolem ohniště a mračil se na zem. Bylo mi už chladno, ale nechtělo se mi rozdělávat oheň. Vztek mě dohání k nepříčetnosti. Aspoň, že tu ti tupci nejsou. Asi bych jim zakroutil krkem. Takhle to celý pokazit. Snažil jsem se uklidnit a všechno si to ujasnit.

Takže, Vanessa ví kdo je. Taky už nejspíš ví, že tu někde běhají další dvě děti s dalšími schopnostmi. Co nejdřív se s nimi bude chtít potkat, takže je bude muset jít hledat. To je špatný. To je hodně špatný. Vztekle jsem kopl do kamene, ale ten byl zarytý hluboko v hlíně. Vykřikl jsem bolestí a překvapením. Au. No a ke všemu se teď ze mě stane mrzák.
Budu muset něco vymyslet. no, ale to počká do zítřka. Šel jsem si lehnout do své narychlo postavené chýše. lehl jsem si na horu listí, které říkám postel. V mžiku jsem usnul.

Byl jsem ne ostrově. Nebyl to obyčejný ostrov, protože tenhle se vznášel. Stojím na útese a pode mnou není moře, ale vzduch, mraky. Vím kde jsem, Na druhý straně. Když jsem byl malý, ve škole jsme se o téhle snové zemi učily. Sny si sem volají nadaný lidi, aby tady za ně udělaly nějakou práci. Vím taky, že když nenajdu účel své cesty sem, budu sem muset chodit každou noc. Vydal jsem se rovně po cestě, abych to měl co nejdřív za sebou. Všude kolem mě rostly stromy, kytky, rostlinky. Kolem mě se proháněla zvířátka a nebála se mě. Ale já si jich nevšímal. Nelíbilo se mi tady, protože tu bylo na mě moc hezky. Já potřebuji k životu zlo a to tady asi nevedou. Šel jsem strašně dlouho. Nohy mě bolely a měl jsem úplně vyschlý krk. Sedl jsem si pod jeden strom a nadával na tohle zpropadený svět. Nevěděl jsem kam jít a co tady budu dělat.

Po krátkém odpočinku jsem se znovu vydal na cestu. Čím déle jsem šel, tím byl povrch hrubější. Blbě se po něm chodilo a kamínky se mi zapichovaly do noh.

Asi po dvou hodinách cesty jsem v dáli něco uviděl. Vypadalo to jak hrad. Tohle poznání mě povzbudilo a já přidal do kroku.

Před hradem stál padací moct a za ním brána, která byla zavřená. Došel jsem k bráně a snažil jsem se najít nějaký způsob jak se dostat dovnitř. Věděl jsem, že se tam potřebuji dostat.

Po chvíli hledaní jsem v rohu brány našel 3 malé tlačítka. Pod nimi byl ještě nápis. Stálo tam. Vyber si správně a budeš žít o chvíli déle, ale jestli si vybereš špatně umřeš hned tady strašlivou smrtí.

Podivil jsem se tomu. Nebál jsem se, že bych mohl zemřít, ale přece jsem měl z toho takový divný pocit. Pořádně jsem si prohlídl tlačítka, ale nikde jsem nenašel nic, co by mi mohlo pomoct vybrat správně. Takže si musím vybrat intuitivně. Zavřel jsem oči a soustředil se. Vyděl jsem tlačítka a svoji ruku, která si už vybrala.

Otevřel jsem oči a s jistou jsem zmáčkl na prostřední tlačítko. Čekal jsem co se bude dít, ale nic se nedělo. Najednou jsem spadl na most a už jsem nevnímal tento svět.

Vzbudil jsem se s vytřeštěnýma očima. Co to mělo znamenat? Začal jsem hluboce dýchat, abych se uklidnil. Takže se tam budu muset vrátit. To mě zrovna nepotěšilo. Musím splnit důležitý úkol tady a k tomu teď budu muset ještě dělat i v snovým světě. Hm... Tak to je moc dobrý.

Radši se půjde vykoupat. Vzal jsem si tedy ručník a šel jsem. Kousek od tábořiště mám lávový jezero. Je tam vždycky teplá voda, takže se nemusím bát, že nastydnu. Vyslíkl jsem se a vlezl do vody. Byl nádherně teplá a já najednou zapomněl na všechny svoje starosti. Vnímal jsem jen teplo na těle. A když jsem tak meditoval napadl mě briliantní plán.

Rychle jsem vylezl z jezera a šel zbořit tábořiště. Musel jsem se co nejdřív dostat do nejbližšího města. Sbalil jsem si mých pár věcí, zadupal ohniště a vyrazil jsem. Podle mých vědomostí by mělo být nejbližší město dva kilometry od místa kde se momentálně nacházím.

Vyrazil jsem rychlým krokem, abych tam byl co nejdřív. Můj plán je podle mě geniální. Budu si moct napáchat zlo, dostanu tu holku a možná i ty další dvě děti. Prvně se musím dostat do města. Od tamtud se co nejrychleji přemístím na vesničky, kde bydlí Vanessa a pak, ta nejlepší část mého plánu, zabiji její rodiče. Vanessa se bude chtít pomstít a pokusí se mě zabít. Já mezitím někam zmizím a ona po mě půjde. Nalákám ji do pasti, kterou mezitím nachystám, a bude moje. Při troše štěstí se to dozví i ti ostatní a půjdou ji osvobodit. Ale já už budu nachystaný a chytnu je též. Pak už mě skoro nic nedělí od nesmírné moci a ovládnutí této země.

Začal jsem se hystericky smát. Bylo tak povznášející mít zase svůj cíl. Zvesela jsem si vykračoval lesem, kolem mě bublal potůček a všude zpívaly ptáci. A tak jsem si řekl, že si udělám radost. Stopl jsem si před potůček a vyslovil jednoduchý zaklínadlo.

Přede mě se zvedla koule z vody ve velikosti fotbalového míše. Rukama jsem kouli namířil na jednoho z ptáků a vypálil jsem. Koule obklopila ptáčka a ten se začal topit. Snažil se z koule dostat pryč, ale já ho nepustil. Počkal jsem až se utopí a až potom jsem ho pustil. Měl jsem z toho velkou radost.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Boboo Boboo | 10. ledna 2013 v 17:45 | Reagovat

Moc pěkné. :)

2 Ana "Knihofil18" Syringa Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 10. ledna 2013 v 18:23 | Reagovat

Ten Kain je riadny zmetek. Chudák vtáčik... skvele si vykreslila, aký je kritý, máš u mňa plus. Tiež ťa obdivujem za pohľad chalana v 1. osobe - na to si ešte netrúfnem. :) Rýchlo ďalšiu kapitolu, píšeš naozaj pútavo. Aj za krátku dobu vidím nehorázne zlepšenie.

3 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 10. ledna 2013 v 18:31 | Reagovat

[2]:dík, to mě povzbudilo a potěšilo :-)

4 TeSs TeSs | Web | 10. ledna 2013 v 19:27 | Reagovat

Pěknéé ;)

5 kačaba kačaba | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 19:32 | Reagovat

Souhlasím s Ana "Knihofil18" Syringa. :) je to čím dál lepší a zajímá mě to opravdu víc a víc..:)

6 me-a-n-d-you me-a-n-d-you | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 13:07 | Reagovat

Skvělá kapitola! :) A chudák ptáček :'(

7 tina tina | Web | 11. ledna 2013 v 13:25 | Reagovat

SKvelá kapitola :) už aby bolo pokračovanie

8 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 11. ledna 2013 v 14:22 | Reagovat

Díky :-)

9 tomato tomato | 19. ledna 2013 v 17:56 | Reagovat

Moc pěkná povídka..mezi Affs tě beru

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama