Smrt

7. prosince 2012 v 14:54 |  Slohovky
Vím, že jsem měla tutu rubriku založit až po novém roce, ale p. učitelka chce slohovku co nejdřív u sebe. Tahle slohovka je úvaha. Museli jsme psát úvahu, i když bych radši psal příběh. Mám za ní 1, ale jestli si jí zasloužím rozhodněte vy :)

Smrt
Co je to smrt? Existuje posmrtný život, nebo se můžeme narodit jako někdo jiný? Ani vědci neznají odpověď. Z vědeckého hlediska smrt nastává tehdy, jestliže srdce nepumpuje krev a mozek nemůže být okysličován. Kdo si ale představí tuto vědeckou definici?
Zamysleme se nad tím, co si lidé myslí o smrti? Tohle slovo je ve společnosti tabu-nevhodné. Lidé si totiž bojí přiznat, že taky jednou umřou. Neuvědomují si, že smrt je naše jediná jistota. Domnívám se, že se nebojí přímo smrti, ale umírání. Umírání je hrozná věc, ale smrt je pro mnoho z nás vysvobození.
Já osobně se smrti nebojím. Vím, že přijde, jednou určitě. Otázka zní: ,, Kdy?" Nikdo to neví a to je vlastně dobře. Vědět datum své smrti, tak si asi život moc neužijeme. A život bysme si měli užívat a né jenom prožívat.
Často se sama sebe ptám, jak lidé nejčastěji umírají? Umíráme na nemoci, havárky, stářím a bohužel i vlastní vinou. Ale co je nejčastější příčinou? Podle mě nejčastěji umíráme na různé havárie, ale podle statistik za to nejčastěji můžou nemoci, hlavně rakovina a infarkt.
A co se s námi stane potom? Můžeme jít do nebe? Mamka si myslí, že ano. Říkává: ,,Nikdo se odtamtud nevrátil, takže tam musí být hezky." Já tomu sice nevěřím, ale každý má právo na svůj názor. Často je smrt popisována jako věčný spánek. Já mám spánek ráda, takže se mi smrt líbit bude.
Takže, co je to smrt? Tečka za větou života? Nejspíš je to konec. konec pouti člověka na tomto světě. Nebo nás pořád něco čeká? Podle mě ne, protože v Bibli stojí:,, prach jsi a v prach se opět obrátíš."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 IvanQa-Ejessica IvanQa-Ejessica | Web | 7. prosince 2012 v 23:13 | Reagovat

Páni ty citáty použitý to přesně vystihují krásně jsi to použila i napsala.. Tady k tomuto by kritika v životě nešla! Fakt je to téma nad kterým i já často přemýšlím.. mno ne hodněkrát přemýšlím o smrti hlavně v této době hodně ted přřemýšlím nad vším..! Zajímalo by mě co bude pak mám se těšit či bát? jestli se probudím v někoho jinýho budu si pamatovat sebe jakou sem ted? pokud umřu bude to jako ve spánku plno myšlenek a jeden veliký sen? pro mě nezodpovězené otázky které se nikdy neodzvím až do chvíle kdy odejdu -_- dolh jendou to všichni zjistíme ale už asi nikomu neřekneme.. Hodně jsem přemýšlela nad sebevraždou a smrtí a hodně se tázala zda když se "podřežu" tak půjdu kde mi bude líp a nebo si vlastně uškodím budu ve snu.. Nesni život, žij sen <3 chtěla byhc unmět být štastná a umět si užívat každého dne :)) holkd mám menčí krizi :D slohovka je překrásná naší učitelce by byla moc krátká ale povedla se ti'!

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 8. prosince 2012 v 15:19 | Reagovat

[1]: Dík, teď všichni hodně přemýšlí nad životem a smrtí, kvůli ,, konci světa"

3 Mentoska :3* Mentoska :3* | 30. května 2013 v 22:02 | Reagovat

Oooh.... Tak to je úžasný ! :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama